Parashikimi i motit, 15 Gusht 2019

E Enjte, 15 August 2019 08:06

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e cila do të kushtëzojë në vendin tonë  mot të pjesërisht të qëndrueshëm.

Moti  për ditën e sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira me rreshje shiu të pakta në zonat malore. Era do të  jetë me me intesitet drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 -5 ballë me lartësi vale 1,0–2,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me  me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   15/29°C

Zonat e  ulëta    19/35°C

Zonat  bregdetare  21/32°C

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!