Krimi godet sërish, vritet një person në Tiranë

Tuesday, 27 August 2019 22:45

Një person është vrarë në një atentat me armë zjarri mbrëmjen e sotme (27 gusht). Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:30 në zonën e Xhamllikut në Tiranë.

Paraprakisht mësohet se autorët kanë qëlluar shënjestrën në makinë.

Viktima është identifikuar si Santiago Malko 26 vjeç, Ish punonjës i patrullë e se përgjithshme te policisë.

Sipas dëshmive të para të mbledhura nga policia rezulton se autorët janë larguar me një automjet në zonën e Freskut.

Ora 23:10 -Ndërkohë në zonën e Linzës është gjetur një mjet i djegur, i cili dyshohet se i përket autorëve.

Policia ka ngritur pika kontrollit për të lokalizuar autorët.

Efektivë të Policisë së Komisariatit nr.4 kanë rrethuar zonën dhe kanë nisur punën për zbardhjen e ngjarjes.

Modifikuar më Tuesday, 27 August 2019 23:19

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!