Bien temperaturat, ja sa do shkojnë gjatë ditës

Premte, 30 August 2019 08:04

Gadishulli i Ballkanit vazhdon të mbetet në aktivitetin e valës së nxehtë sahariane duke kushtëzuar vendin tonë dhe Kosovën me temperatura të larta.

Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të izoluara në lindje dhe zonën qendrore në formën e stuhive dhe shkarkesave elektrike për shkak të kontrastit të masave ajrore me veti të ndryshme fizike.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi maksimale  6-8 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat minimale dhe maksimale në Shqipëri:

Zonat  malore   18/31°C

Zonat e  ulëta    18/36°C

Zonat  bregdetare  22/342°C

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Akademia e Shkencave në Bullgari nxit debatin e madh: Gjuha maqedonase nuk ekziston!

Aktualitet

Akademia e Shkencave në Bullgari nxit debatin e madh: Gjuha maqedonase nuk ekziston!

Pas një seance të mbajtur mesditën e djeshme në Sofje, Akademia Bullgare e Shkencave doli në konkluzionin se gjuha maqedonase nuk ekziston dhe se është një “normë e shkruar-rajonale” e...

Sizmiologu: Përse u dëmtua më fort Thumana dhe disa zona në Durrës

Aktualitet

Sizmiologu: Përse u dëmtua më fort Thumana dhe disa zona në Durrës

Një nga profesorët më të njohur në Greqi në fushën e sizmiologjisë, Spyridon Pavlidis, ka shpjeguar me detaje se përse disa nga zonat më të prekura nga tërmeti ishin në...

Me 221 km/h në aksin Sauk-TEG.

Aktualitet

Me 221 km/h në aksin Sauk-TEG.

Një shpejtësi e çmendur dhe frikshme që rrezikon edhe përdoruesit e tjerë të rrugës. “Radari dhe polici të shpëtojnë jetën. Vijon të ndodhë në aksin rrugor Sauk – Teg. 221 km/h...

Sondazh

Nothing found!