Freskohet koha, të shtunë e të diel bien temperaturat, nisin shirat

Saturday, 07 September 2019 08:38

Masa ajri më të freskëta të paqëndrueshme me origjinë nga Europa veriperëndimore po afrohen drejt territorit të Shqipërisë duke ifluencuar mot me rreshje shiu dhe rënie graduale të temperaturave . 

E Shtunë 07 Shtator 2019

E Shtunë dt 07 Shtator 2019 moti do të mbetet  i paqëndrueshëm me vranësira  rreshje shiu dhe stuhi  në pjesën më të madhe të territorit. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   14/27°C 

Zonat e  ulëta    15/32°C

Zonat  bregdetare  19/29°C
E Shtunë 07 Shtator 2019

Kosova për ditën e Shtunë dt 07 Shtator 2019 moti do të jetë me  vranësira mesatare dhe rreshje shiu në formën e rrebesheve. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 15°C në mëngjes deri në 29°C gradë Celcius në mesditë.

E Diel 08 Shtator 2019

E Diel dt 08 Shtator 2019 moti do të jetë me diell në zonën bregdetare dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore ku nuk do të mungojnë rreshje shiu të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten pa ndryshime të konsiderueshme.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   14/29°C 

Zonat e  ulëta    15/33°C

Zonat  bregdetare  20/29°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!