Mot i paqendrueshëm, priten rreshje në të gjithë vendin

Diel, 26 Janar 2020 06:01

E diel, 26 janar 2020. Parashikimi sipas IGJEUM.

RRESHJET

Sot (e diel, dt.26) priten rreshje mesatare në qarkun e Shkodrës dhe të dobëta në qarqet e tjera. Në qarkun e Shkodrës reshjet do të arrijnë lokalisht deri intensive, ndërsa në qarqet Kukës, Lezhë, Vlorë dhe Gjirokastër deri lokalisht mesatare.

Në qarkun e Shkodrës dhe Lezhës reshjet do të shoqërohen me shtrëngata (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në verilindje rreshjet priten të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 15 °C

në vendet e ulëta: 8 / 14 °C

në vendet malore: 2 / 9 °C

ERA

Sot (e diel, dt.26) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, në bregdet deri e fortë.

 
 
 
auto_m21579990637.jpg
 
auto_m31579990639.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Politikë

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Opozita parlamentare duket se nuk po gjen rehat edhe pse nuk ka mbajtur ndonjë peshë të madhe në skenën politike shqiptare. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se grupi parlamentar...

VIDEO/ Koronavirusi, një fëmijë afgan izolohet në Sarandë

Aktualitet

VIDEO/ Koronavirusi, një fëmijë afgan izolohet në Sarandë

Një fëmijë afgan po mbahet i izoluar në Spitalin e Sarandës, pasi fillimisht është dyshuar për koronavirus për shkak të temperaturës së lartë që ka pasur gjatë kontrollit. Burimet policore thonë...

PD kërkon shkarkimin e Ministres së Arsimit, Besa Shahini

Politikë

PD kërkon shkarkimin e Ministres së Arsimit, Besa Shahini

Partia Demokratike deklaron se heshtja e qeverisë duke mos e dënuar abuzimin seksual të një mësuesi me nxënësen e mitur në një shkollë të Fierit është tregues se qeveria nuk...

Sondazh

Nothing found!