Moti sot

Saturday, 07 Mars 2020 09:04

E shtunë, 7 Mars 2020

RESHJET

Priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Tranë, Vlorë dhe Gjirokastër dhe reshje mesatare në qarqet e tjera. Reshjet në shumicën e qarqeve do të jenë të shoqëruara me shtrëngata (siç tregohet në tabelë për secilin qark).

Për shkak të intensitetit të lartë të reshjeve gjatë mbrëmjes së sotme dhe ditës së nesërme mund të shfaqen përmbytje lokale me afat të shkurtër.

Në zonat urbane, problemet nga përmbytjet do të jenë të varura nga gjendja sistemit të kanalizimeve.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 13 °C

në vendet e ulëta:9 / 11 °C

në vendet malore: 4 / 10 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kapiteni i shkarkuar nga aeroplanmbajtësja amerikane, pozitiv me koronavirus

Globi

Kapiteni i shkarkuar nga aeroplanmbajtësja amerikane, pozitiv me koronavirus

Mediat amerikane raportojnë se kapiteni i Marinës amerikane, Brett Crozier, i cili u shkarkua disa ditë më parë nga detyra ka shfaqur simptoma të virusit të ri me origjinë nga...

A e “vrasin” temperaturat e larta koronavirusin? Ja ç’thonë shkencëtarët

Aktualitet

A e “vrasin” temperaturat e larta koronavirusin? Ja ç’thonë shkencëtarët

Parashikimet e motit jane te mira, per diell dhe rritje temperaturash me nderrimin e stineve. Ne kulmin e krizes totale nga koronavirusi me nje numer te frikshem viktimash dhe te...

Koronavirusi te tigri/ Përse ky lajm duket kaq i frikshëm

Globi

Koronavirusi te tigri/ Përse ky lajm duket kaq i frikshëm

Sikur të mos mjaftonte tmerri nga numri i vdekjeve për shkak të koronavirusit, orët e fundit është raportuar se një tigër në një kopsht zoologjik në Nju Jork ka rezultuar...

Sondazh

Nothing found!