Moti sot

Tuesday, 24 Mars 2020 09:11
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.

Më poshtë gjeni motin për të martën:

Reshjet

Të martën priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, ndërsa në qarkun Elbasan ato priten lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë për secilin qark). Në Veri dhe në Lindje, në lartësitë mbi 600 m, reshjet do të jenë në formë dëbore.

Image

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 0 / 9 °C

në vendet e ulëta: 2 /9 °C

në vendet malore: -5 / 7 °C

Era

Të martën era pritet të fryjë mesatare deri e fortë, sidomos në bregdet dhe në terrenet e larta malore. Gjatë gjysmës së dytë të ditës së nesërme ajo do të pësojë një dobësim gradual.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kapiteni i shkarkuar nga aeroplanmbajtësja amerikane, pozitiv me koronavirus

Globi

Kapiteni i shkarkuar nga aeroplanmbajtësja amerikane, pozitiv me koronavirus

Mediat amerikane raportojnë se kapiteni i Marinës amerikane, Brett Crozier, i cili u shkarkua disa ditë më parë nga detyra ka shfaqur simptoma të virusit të ri me origjinë nga...

A e “vrasin” temperaturat e larta koronavirusin? Ja ç’thonë shkencëtarët

Aktualitet

A e “vrasin” temperaturat e larta koronavirusin? Ja ç’thonë shkencëtarët

Parashikimet e motit jane te mira, per diell dhe rritje temperaturash me nderrimin e stineve. Ne kulmin e krizes totale nga koronavirusi me nje numer te frikshem viktimash dhe te...

Koronavirusi te tigri/ Përse ky lajm duket kaq i frikshëm

Globi

Koronavirusi te tigri/ Përse ky lajm duket kaq i frikshëm

Sikur të mos mjaftonte tmerri nga numri i vdekjeve për shkak të koronavirusit, orët e fundit është raportuar se një tigër në një kopsht zoologjik në Nju Jork ka rezultuar...

Sondazh

Nothing found!