Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Saturday, 04 Prill 2020 08:02

Mot i variueshëm parashikohet te jete sot dhe neser, me ere te vrullshme dhe me prani te reshjeve te shiut.mot
Sherbimi Meteorologjik Ushtarak ben me dije se dita e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash, kryesisht në jug të vendit
PARASHIKIMI SIPAS SHMU
Reshjet e shiut, parashikohen të vazhdueshme në jug e juglindje me intensitet të ulët e mesatar. Në pjesën tjetër të vendit, reshje shiu të dobëta e të përkohëshme. Pjesa veriore nuk do të përfshihet nga reshjet. Në lartësitë mbi 700 metër në juglindje, hera herës reshjet e shiut do të përzien me dëborë. Reshjet e izoluara në juglindje parashikohet të vijojnë deri mëngjesin e së dielës.
Ditën e diel përgjithësisht moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash më të theksuara në juglindje e jug.
Kjo situatë, do të pasohet nga erë e vrullshme të shtunën gati në të gjithë vendin me drejtim verilindje-juglindje e ndërsa të dielën shpejtësia e saj do të vijë në rëni
Deti parashikohet i trazuar ditën e shtunë e gradualisht forca e tij parashikohet në rënie.
Temperaturat si më poshtë do të shënojnë rritje graduale në mesditë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!