Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

E mërkurë, 27 May 2020 12:23

BRINDIZI / LECE
Guardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar në shkatërrimin e një grupi trafikantësh nga Shqipëria dhe Italia.
Të arrestuar kanë përfunduar gjithsej 9 persona, 5 janë lënë në burg e katër janë në “arrest shtëpie”.
Mes të arrestuarve ka edhe shqiptarë, të dyshuar se bënin lidhjen mes trafikantëve nga Durrësi në shtetin fqinj, raportojnë mediat italiane.
Gjithsej, autoritetet italiane kanë sekuestruar gati 6 ton lëndë narkotike, mes të cilave hashash, kokainë, heroinë, por edhe makina luksoze.
Në këtë operacion është bashkëpunuar edhe me autoritetet e portit të Durrësit dhe policinë shqiptare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!