Tragjike/Koronavirusi shuan brenda pak ditësh një familje në Rubik, ndërron jetë çifti dhe djali i tyre i vetëm

Saturday, 06 Mars 2021 09:26


Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Rubikut dhe mbarë opinionin publik.

Tre anëtarë të së njëjtës familje në këtë qytet kanë ndërruar jetë brenda pak ditësh si pasojë e Covid-19.
spi

Të ndjerit janë çifti i bashkëshortëve Hamit Cara, Dushe Cara, dhe djali i tyre i vetëm Arben Cara.

Mësohet se prindërit ishin rreth të 70-tave ndërsa djali i tyre i vetëm ka ndërruar jetë në moshën 49-vjeçare.

Fillimisht ka humbur betejën me sëmundjen kryefamiljari, ndërsa të nesërmen kanë gjetur vdekjen edhe djali dhe bashkëshortja e tij

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

Politikë

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

  Kreu i KZAZ nr.29 Ramiz Billa, i ftuar në “Radari Informativ”, foli për procesin zgjedhor dhe qendrat e votimit. Ai bëri me dije se në terren janë bërë verifikime për qendrat...

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

Politikë

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

  Drejtuesja e LSI në qarkun e Durrësit, Elona Guri, vijon takimet elektorale në qytetin bregdetar. Takimin e radhës, Guri e ka zhvilluar me disa të rinj të këtij qyteti. Guri shfaqet...