Sulmohet dhe plagoset avokati në mes të Sarandës

Hënë, 05 July 2021 15:49

 

Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar dhe plagosur avokatin Marjo Mejdi në Sarandë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në hyrje të Portit të Sarandës.

Në prani të pushuesve, tre persona i kanë bërë pritë një automjeti tip ‘Mercedes-Benz’dhe pasi kanë thyer xhamat, e kanë nxjerrë drejtuesin e mjetit, avokatin Mejdi, duke e goditur me shkopinj bejsbolli.

 
39-vjeçari i plagosur është transportuar drejt Spitalit të Sarandës në gjendje të rëndë shëndetësore. Policia ka rrethuar zonën dhe po kryen veprimet e para hetimore.

 


I plagosuri Mejdi me profesion avokat ka dorën dhe këmbën të thyer dhe fraktura të shumta në trup.

Po mjekohet në spitalin e Sarandës.

Sipas burimeve pranë familjarëve të të dëmtuarit, ai ka thënë se shkak është një konflikt pronësie mes familjes së tij dhe disa personave të tjerë.

Në polici janë shoqëruar disa persona

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...