E mërkura rikthen temperaturat 40 gradë/ Moti freskohet në fundjavë

Hënë, 05 July 2021 15:54

 

Të gjithë ata që kanë nisur pushimet këtë javë do të favorizohen nga një mot i mirë dhe me temperatura të larta. Ndonëse në ditët e mëparshme, koha ka qenë e freskët dhe me vlera të ulta, nga e mërkura duket se panorama do të ndryshojë.

 

Nga një mot me kthjellime dhe alternime reshjesh, mesi i javës do të sjellë temperatura të larta që do të kapin vlerën e 40 gradë celcius. Sipas sinoptikanëve, e marta, e mërkura dhe e enjtja do të jenë ditët me vlerat më të larta. Ndërkohë fundjava duket se do të freskojë sërish kohën në vend.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...