Hetime të gjithanshme për vdekjen misterioze të familjes ruse në Qerret, erdhën si turistëDy prej viktimave, nëna me te bijen

Diel, 17 October 2021 11:48

 

Shtypi në Rusi ka publikuar foto të familjes ruse prej katër anëtarësh që u gjet e vdekur në një hotel në Qerret të Kavajës.

Dy prindërit kishin ardhur me vajzën dhe dhëndrin e tyre si turistë në Shqipëri kur u gjetën të vdekur në saunën e hotelit dhe pas dyshimeve të para u tha se ishin asfiksuar dhe kishin pirë shumë alkool.

 

Në foton e publikuar shihet nëna me të bijën, Nataliia Burenkova, 58 vjeçe dhe Ekaterina Burenkova 31 vjeçe.

Por vdekja ka ngjallur dyshime se shtypi rus shkruan se 58-vjeçarja vuante nga kanceri dhe për këtë arsye nuk është futur në saunë.

 

Të afërmit e tyre kanë deklaruar se asnjëri prej tyre nuk pinte alkool apo drogë ndaj shkaku i vërtetë i vdekjes pritet të përcaktohet pas rezultateve të autopsisë. Po analizohet edhe ushqimi që ata kanë ngrënë, cilësia e ajrit në saunën ku hynë, cilësia e ujit në pishinë etj.

Në hetime do të marrë pjesë edhe Ambasada e Rusisë në vendin tonë.

Anëtari i katërt i familjes ishte dhëndri që po ashtu u gjet i vdekur dhe pritej që martesa të bëhej pas pushimeve.

Viktimat janë: Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç, dhe Ekaterina Burenkova 31 vjeçe.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...