U asfiksua nga tymi në Komisariatin e Kamzës, ndërron jetë në spital një prej të paraburgosurve

Saturday, 26 Mars 2022 22:42

 

Një prej të paraburgosurve i cili u asfiksua nga tymi pasi Komisariati i Kamzës u përfshi nga flakët ka ndërruar jetë në spital. Burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për të paraburgosurin me inicialet A.M.

Ndërsa i paraburgosuri me inicialet D.I., dhe efektivi i policisë me inicialet H.B., ndodhen aktualisht në QSUT pasi u asfiksuan nga tymi i flakëve në komisariat.

 

Burime bëjnë me dije se të paraburgosurit e tjerë që ndodheshin në Komisariatin Nr.5 do dërgohen në komisariate të tjera të kryeqytetit.

 

Shkaqet dhe rrethanat e zjarrit janë ende të paqarta ndërsa policia raporton se kanë nisur hetimet.

 

Njoftimi i Policisë
Më datë 26.03.2022, në Kamzë, në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në rrethana ende të paqarta, ka rënë zjarr dhe si pasojë janë dëmtuar dhe janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore shtetasit e ndaluar A. M., D. I., dhe punonjësi i policisë H. B.

Shtetasi A. M., ka ndërruar jetë në spital. Me ndërhyrjen e zjarrfikëseve dhe të punonjësve të Policisë të Komisariatit Nr. 5, zjarri u shua.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...