Kur edhe fëmijët arratisen nga Shqipëria e Edi Ramës

Saturday, 29 July 2023 19:18
Kjo foto u bë virale në mediat e Britanisë së Madhe.

Ajo tregon një furgon të mbushur plot me emigrantë klandestinë, shumë prej tyre fëmijë.

Madje njëri është vetëm 1 vjeç.
 
 
 
14 emigrantët nga Shqipëria dhe Iraku, po futeshin në Britaninë e Madhe, kur u pikasën nga forcat e rendit.
 
 
Shoferi i furgonit, britaniku Trevor Saker, u dënua nga një gjykatë me 4 vite burg.


Emigrantët ishin marrë në Francë dhe po silleshin në Angli.

Modifikuar më Saturday, 29 July 2023 19:22
Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...