“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

E Enjte, 07 September 2023 14:26

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë”

Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë do të ulen në bangat e shkollës për herë të parë, ndërsa mijëra të tjerë do të vijojnë rrugën e nisur të dijes.

Por në momente këto, e gjithë vëmendja është te fëmijët. Dhe me të drejtë… Por nuk duhe të harrojmë as ata që jo më kot ne i quajmë “prindërit e dytë”, mësuesit.

Mësuesia është një prej profesioneve më fisnike në botë, por edhe një ndër më të vështirët. Prandaj ata kanë nevojën e të gjithëve ne.

Për mësuesit dhe mësueset në mbarë Shqipërinë ka menduar kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri, SIGAL UNIQA Group Austria, e cila në vigjilje të vitit të ri shkollor vjen me një “paketë shëndeti” dedikuar atyre, si një shenjë vlerësimi dhe respekti për misionin fisnik që ata kryejnë.

SIGAL UNIQA u vjen në ndihmë stafeve pedagogjike me paketën e re “Karta e kujdesit Shendetesor”, e cila ofron një mori përfitimesh mjekësore të rutinës për kujdesin ndaj shëndetit por edhe për gjendje më të komplikuara shëndetësore me një kosto shumë modeste.

Kjo paketë, përveç se e duhura për çdo arsimtar, pra një dhuratë e përkryer për mësuesin tuaj.

Bli direkt nga celulari në: https://sigal.com.al/shendet.../teleshendet-paketa-mesues/

Për çdo pyetje shkruani në:

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Whatsapp: 0 68 606 2829

Modifikuar më E Enjte, 07 September 2023 14:32
Më shumë në këtë kategori « Nis sot viti i ri shkollor në Kosovë
Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...