×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Turizmi dentar, në Shqipëri pushohet dhe “rregullohen dhëmbë”

Diel, 22 Prill 2018 14:26

Turistët italianë zgjedhin Shqipërinë jo vetëm për të pushuar. Numri i tyre në vend, ka ardhur duke u rritur dhe duket se kjo lidhet me një tjetër turizëm: atë dentar.  Mediat italiane shkruajnë se italianët e zgjedhin vëndit tonë jo  vetëm për të shijuar bukuritë natyrore, por edhe për tu kujdesur për shëndetin dentar, pasi atë mund ta përfitojnë 70% më lirë se në Itali.

Kështu, italianët, vizitojnë Shqipërinë, pushojnë disa ditë dhe sigurisht rregullojnë dhëmbët në klinikat dentare në Shqipëri.

Por, çfarë e favorizon Shqipërinë? VadoinAlbania.it rendit afërsinë gjeografike, mundësitë që ta gjesh këtë shërbim në një qytet bregdetar, si Durrësi apo Vlora, por edhe në Tiranë, pasi distanca nga bregdeti, për ata që preferojnë plazhin është e vogël. 

Para se të zgjidhnin Shqipërinë, italianët e kryenin këtë rutinë edhe në Kroaci apo Hungari.

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...