Kush ishte polici që i dha fund jetës në Fier dhe arsyeja e vetëvrasjes

Tuesday, 24 Prill 2018 10:16

Këtë të martë në Fier, 46 vjeçari Kastriot Fafaj sapo kishte lënë turnin e punës në komisariatin e qytetit, e pikërisht fare pranë ambienteve ku kishte punuar për vite me radhë, ka vendosur që të qëllojë veten për vdekje.

Baba i dy fëmijëve, Fafaj ka nxjerrë nga këllëfi pistoletën e shërbimit dhe ka qëlluar veten. Vetëvrasja e inspektorit të policisë ka tronditur shumëkënd në komisariat. 46 vjeçari punonte në radhët e policisë prej mëse 20 vitesh dhe askujt nuk ja merrte mendja se diçka e tillë mund të ndodhte.

Arsyeja e mundshme që e ka çuar 46 vjeçarin drejt aktit ekstrem mund të ketë qenë fakti se ai ishte ulur në detyrë nga inspektor në një polic të patrullës. Kjo mbetet një pistë e mundshme, teksa hetimet vijojnë ende për zbardhjen e kësaj ngjarje të rëndë.

Më poshtë në foto, Kastriot Fafaj me të birin dhe bashkëshorten:29542559-107216926791071-6118153668064381670-n_1524557381-7405864.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi