×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Nuk kanë të sosur ngjarjet e rëndë në vendin tonë, ku thuajse çdo ditë ndodh nga vetëvarje. Nga kushtet e…
Një 26- vjeçar shkodran i identifikuar si Pavlin Kacoli, banues në fshatin Ganjollë, ka tentuar të kalojë lëndë narkotike në…
Policia Rrugore në kuadër të masave për mbarëvajtjen e sigurisë në rrugë ka ushtruar gjatë natës kontrolle në autostradën Tiranë-Durrës.…
Të tjera detaje janë zbuluar nga policia lidhur me shpërthimin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fier, shtetasi Ervin Memo…
Në orët e para të ditës së diel ka ndodhur një aksident me një të vdekur në fshatin Grabian të…
Dy shtetas shqiptarë, një burrë e një grua, me moshë përkatësisht 43 dhe 37 vjeç, janë arrestuar në afërsi të…
Prokuroria e Tiranës ka nisur zyrtarisht hetimet për menaxherët shqiptarë të kompanisë “Gulf”, duke shpallur në kërkim policor menaxherin kryesor,…
Pesë persona kanë mbetur të bllokuar në malin e Tomorit ne Berat dhe kanë kërkuar ndihmë nga ajri. Ministria e…
Mosmarrja e informacioneve të sakta për plotësimin e formularëve të Vettingut ka krijuar kaos në radhët e policisë së Shtetit.…
Prokuroria e Elbasanit ka nisur hetimet një rafineri nafte në fshatin Balldren. Subjekti ka shkarkuar mbetjet toksike në natyre gjatë…
Zbatimi i reformës në drejtësi ka sjellë neglizhencë në radhët e prokurorëve të Krimeve të Rënda. Në raportin për vitin…
Pavarësisht se deri më tani fqinji i saj, 55- vjecari Ligor Biba nga fshati Velçan kishte mohuar çdo akuzë të…

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...