×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca, nuk pranon provat e siguruara nga avokati Altin Goxhaj, lidhur me arrestimin e kuksianeve, pas…
Me kërkesë të Prokurorisë, Gjykata e Tiranës ka shtyrë me 3 muaj të tjerë afatin e hetimeve për privatizimin e…
Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane për grabitjen e pronarit të një lokali në Itali. Ngjarja ka ndodhur…
Konfliktet me thika mes të rinjve në Durrës për arsye nga më banalet, nuk kanë të sosur edhe pse rastet…
Kapet banda e trafikut në Greqi, në pranga kanë rënë 5 shqiptarë. Aksioni në fjalë u zhvillua në qytetin e…
Ditën e sotme një shqiptar është ndaluar nga policia greke ndërsa ka tentuar të futet në shtetin helen. Policia e…
Një mjet tip “Nissan” është djegur ditën e sotme në Fier. Sipas të dhënave zyrtare, dyshohet se automjetit i është…
Para pak minutave ka ndodhur një aksident në rrugën për në aeroportin e Rinasit në Tiranë. Në aksident janë përfshirë…
Një ndodhi e rëndë ka tronditur Italinë ditën e djeshme ku një shqiptarë është zënë me fqinjin e tij, ku…
E kishin masakruar, goditur me çekiç në kokë dhe hedhur në liqen. Ky është fati i një 19-veçari shqiptar, trupi…
Rreth 121 kg marijuanë janë sekuestruar ditën e sotme nga policia greke në kufirin greko-shqiptar. Operacioni u zhvillua në fshatin…
Është arrestuar nga policia e Beratit një person të cilit i është dhënë masa e dënimit “arrest me burg” nga…

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...