Leggo Tenerife përmes një artikulli të publikuar në websitin e saj zbulon një linj të trafikut të kokainës në…
Sot ka humbur jeten nje nga personalitetet e kultures,perkthyesi dhe historiani Jorgji Qirjako.Historia ka humbur nje njeri te perkushtuar dhe…
  Nuk ndalet 'lumi' i kokainës në portin e Durrësit. Edhe një sasi prej 6.5 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar…
  U nda nga jeta pas një semundje të gjatë dhe të pashërueshme në moshën 66 vjecare shkrimtarja dhe gazetarja…
  Një shtetas shqiptar është vënë nën prangat policisë në Kolumbi, pas një operacioni të kryer në bashkëpunim me DEA.…
  Agjencia e lajmeve Reuters tha se gazetari i saj, Danish Siddiqui, është vrarë duke mbuluar një përleshje midis forcave…
  10 vjet burg për efektivin që vrau Klodian Rashën, babai: Kjo nuk Nevaldo Hajdarajn ish-efektivi i forcave Shqiponja u…
Uran Kostreci, nje jete-deshmi qe na le nje borxh te pashlyeshem Sot u nda prej nesh Uran Kostreci, poeti, publicisti,…
  Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar dhe plagosur avokatin Marjo Mejdi në Sarandë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën…
  Zbulohen detaje të reja nga dosja e megaoperacionit ku u arrestuan zv.drejtori i Policisë Vendore të Vlorës, Ilirjan Balla,…
  Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Velipojë, pas masakrës me katër të vrare.Ka shpërthyer një bombol gazi…
  Shqipëria përmendet si shteti kryesore i origjinës së kanabisit në Europë dhe i gjashti në botë për periudhën 2015-2019,…

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...