×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Grushte dhe shkelma vijnë sërish nga qyteti i Elbasanit. Një video e bërë publike tregon një djalë të ri që…
Në orët e para të mëngjesit të sotëm një grua ka bërë vetëvrasje në qytetin e Gjilanit. E ndjera ka…
Policia Kufitare godet një rast të trafikimit të armëve të zjarrit. Tenton të trafikojë armë zjarri nga Kosova për Shqipëri,…
Një javë më parë gazetari Ismet Drishti është dhunuar dhe lajmi është bërë publik thuajse në të gjitha mediat. Pas…
E përditshma greke, “Kathimerini” ka publikuar sot gjetjet e një raporti i cili nxjerr të dhëna se bandat shqiptare në…
Jeta e Mario Majollarit mund të kishte shpëtuar nëse autoritet suedeze do të kishin vlerësuar siç duhet rastin e tij.…
Tashmë 55-vjeçarin Ligor Biba nuk e shpëton dot asgjë nga burgu. Një vit më parë, në mars të 2017-ës ai…
Është vënë në pranga nga policia e qytetit një 24-vjeccar i cili i kthyer në tmerrin e qytetarëve të Sarandës.…
Policia e Shtetit ka njoftuar se ka kryer arrestimin e një 40-vjeçari pasi më parë kishte sulmuar me thikë 3…
3 persona kanë qëlluar me armë në Fier para pak minutash.  Ngjarja ka ndodhur në një bar lloto te lagjia…
Gazetarja investigative Klodiana Lala ka bërë përgjegjës  shtetin shqiptar për vrasjen e 28 -vjeçarit Marjo Majollari para disa ditësh.  Vrasja…
Një burrë i identifikuar si Angjelosh Shahini, 52-vjec, minator në zonën D në minierën e Bulqizës, është aksidentuar për vdekje.…

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...