As iPhone 11 dhe Samsung Galaxy S10 nuk janë ndër tre telefonat më të mirë të shitur. Kompania e kërkimit…
Nisma rajonale e ashtuquajtur ‘Mini-Shengeni’ ballkanik ka tensionuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë duke lënë nën hije edhe dhjetëra marrëveshje…
Apple thotë që humbet më shumë para sesa fiton me riparimin e paisjeve të klientëve si iPhone dhe Macbook. Kompania…
Ndonëse tërmeti i 21 shtatorit është konsideruar në diskutimet e fundit si paragodtitje për tronditjen që toka do të pësonte…
Super ofertë për modelin e ri C 200 diesel: 40 000 Euro dhe 5 vite garanci Nuk është thjesht modeli…
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejtuar nga Kryetari…
Partia Demokratike ka bërë publike dokumentin që sipas saj, hedh poshtë dhe e nxjerr të pavlefshme lejen e ndërtimit në Unazën…
Një ekip ndërkombëtar ekspertësh ka zbuluar një ‘Super Tokën’ e ngrirë që rrotullohet nga ylli i Barnard, ylli më i…
Gjatë ditëve të fundit në disa media janë hedhur pyetje retorike; se ku “është zhdukur” kryeministri Edi Rama, i cili…
Një raport i ri i Kombeve të Bashkuara thotë se 4.1 miliardë njerëz në botë janë të lidhur në internet.…
Këtë vit kaluam një çast të shënuar historik: 3.9 miliardë. Për herë të parë, më shumë se gjysma e njerëzimit…
Microsoft fitoi një kontratë prej 10 miliardë dollarë nga Pentagoni për shërbimet Could. Ky shërbim do të forcojë menaxhimin e…

Lajmet e fundit

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Politikë

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Nga Albana Muçaj Rrjetet sociale janë bërë aq të fuqishme, sa edhe media tradicionale si një gazetë, iu është “dorëzuar” atyre. Leximi i një artikulli, apo edhe statusi individual mbërrin tek...

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Aktualitet

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë, duke humbur kështu 7 pozita nga...

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Aktualitet

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të paktën 25 njerëz kanë vdekur. Qeveria kineze...

Sondazh

Nothing found!