Ekspertët kanë përgëzuar realizimin e fluturimit të kompanisë britanike, British Airëays nga Nju Jorku për në Londër në kohë rekorde.…
Ky është momenti kur Europa dhe NASA nisën në hapësirë anijen ‘Solar Orbiter’. Misioni i saj i paprecedentë është që të…
Shitjet e automjeteve elektrike po rriten më shpejt nga sa pritej. Pritet të arrijnë 1/3 e tregut botëror të automjeteve…
Stacioni hapësinor ndërkombëtar kohët e fundit përhap erën e biskotave të pjekura – ushqimi i parë i pjekur në hapësirë.…
Stacioni hapësinor ndërkombëtar kohët e fundit përhap erën e biskotave të pjekura – ushqimi i parë i pjekur në hapësirë.…
Roboti femër që do të fluturojë në hapësirë ​​këtë vit e zbuluar nga agjensia hapësinore e Indisë. India po planifikon…
As iPhone 11 dhe Samsung Galaxy S10 nuk janë ndër tre telefonat më të mirë të shitur. Kompania e kërkimit…
Nisma rajonale e ashtuquajtur ‘Mini-Shengeni’ ballkanik ka tensionuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë duke lënë nën hije edhe dhjetëra marrëveshje…
Apple thotë që humbet më shumë para sesa fiton me riparimin e paisjeve të klientëve si iPhone dhe Macbook. Kompania…
Ndonëse tërmeti i 21 shtatorit është konsideruar në diskutimet e fundit si paragodtitje për tronditjen që toka do të pësonte…
Super ofertë për modelin e ri C 200 diesel: 40 000 Euro dhe 5 vite garanci Nuk është thjesht modeli…
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejtuar nga Kryetari…

Lajmet e fundit

Show-biz

Pejxhi Miller, vajza që jeton si bebe (FOTO)

Një grua shpenzon 230 paundë në muaj për pelena, për të mbajtur stilin e saj të jetës si një bebe. Pejxhi Miller e fillon çdo ditë duke u zgjuar në djepin...

Barcelona ka dy mënyra për Lautaron: klauzola e kontratës ose dy lojtarë

Sport

Barcelona ka dy mënyra për Lautaron: klauzola e kontratës ose dy lojtarë

Lautaro Martinez vazhdon të jetë objektivi i parë për sulmin e Barcelonës në prag të sezonit të ardhshëm. Klubi kampion i Spanjës ka gjetur tek “El Toro” zëvendësuesin ideal të...

Modelja pranon lidhjen me Robert Berishën: Të dua përgjithmonë (FOTO)

Lifestyle

Modelja pranon lidhjen me Robert Berishën: Të dua përgjithmonë (FOTO)

Fill pas ndarjes nga Nora, Robert Berisha u përfol në media për një lidhje me një modele nga Kosova. Lajmet i përforcuan edhe më më shumë disa foto të shkrepura...

Sondazh

Nothing found!