Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin…
  Të gjithë ata që kanë nisur pushimet këtë javë do të favorizohen nga një mot i mirë dhe me…
  Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell. Sipas Meteoalb,…
  Sipas Metoalb, dita e shtunë rikthen reshjet në territor; dëborë në zonat malore mbi 400 m lartësi ndërsa shi…
Vranësira dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme Në vendin tonë moti sot do të…
  Sot parashikohet të jetë dita më e nxehtë e javës, me një vapë përvëluese dhe temperatura deri në 40…
  Sot moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në relievet malorë. Era do të jetë me…
Sot, më 12 qershor 2020, moti  do të jetë me diell përgjatë bregdetit dhe shtim të vranësirave në zonat malore të…
E premte, 15 Maj 2020. Parashikimi sipas IGJEUM RESHJET   Nesër (e premte, dt. 15) priten reshje lokale të dobëta…
Ditën e sotme pritet që mbi vendin tonë të ndikojnë kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë i kthjellët…
Fundjava do të mbyllet me reshje shiu thuajse në të gjitha qarqet e vendit. Në Shkodër, Kukës, Lezhë, Durrës, Tiranë…
Mot i variueshëm parashikohet te jete sot dhe neser, me ere te vrullshme dhe me prani te reshjeve te shiut.motSherbimi…

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...