E enjte, 17 tetor 2019, parashikimi sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit RESHJET Sot (e enjte dt.17) nuk…
16 tetor 2019: Moti do të vijojë me kthjellime dhe vranësira në shtim  deri mesatare në jugperëndim. Erado të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 6 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,1- 0,3 metër në det të hapur. Temperaturat do të…
Moti ditën e sotme do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të pakta në relievet malore. Era do të jetë…
Dita e hënë datë 14 Tetor do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare. Era do të jetë e lehtë…
Vendi ynë deri në mesditës do të jetë në ndikimn e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta. Nga pasditja dhe në…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar me presion të lartë atmosferik me qendër të pozicionuar në detin…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër  të pozicionuar në Europën  Verilindore, e…
Moti për ditën e martë 8 Tetor do vijojë me kthjellime dhe vranësira mesatare, ku në mesditë vranësirat do të…
Sot(e diel, dt.06) priten reshje të dobëta në qarqet Tiranë, Vlorë dhe Gjirokastër, ndërsa në qarqet Shkodër, Durrës, Elbasan, Fier…
Moti sot do mbetet me vranësira mesatare  deri të dendura të shoqëruara  nga rreshje shiu në  jug pjesërisht në zonën…
Moti sot do jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare  deri të dendura. Era do të jetë me drejtim  Verilindje…
Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të  paqëndrueshme me origjinë veriore, të cilat do të…

Lajmet e fundit

Psikiatri shpjegon çfarë ndodh gjatë izolimit: Unë i shoh me sy kritik rrjetet sociale, ju lutem…

Globi

Psikiatri shpjegon çfarë ndodh gjatë izolimit: Unë i shoh me sy kritik rrjetet sociale, ju lutem…

Për shkak të pandemisë nga virusi në mbarë botën miliona njerëz nuk lejohen të dalin nga shtëpia. Çfarë pasojash mund të ketë vetmia për psikikën e shpjegon psikiatri Manfred Spitzer...

Shkon në 40 numri i viktimave në Greqi, ja qytetet që nuk kanë konfimuar ende asnjë të infektuar me COVID-19

Kronikë

Shkon në 40 numri i viktimave në Greqi, ja qytetet që nuk kanë konfimuar ende asnjë të infektuar me COVID-19

Ka shkuar në 40 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, ndërsa numri i personave të infektuar ka shkuar në toltal 1156, shumica të regjistruar në Attica. Nga viktimat, 31 janë...

Basketbollisti i NBA shërohet nga Koronavirusi

Sport

Basketbollisti i NBA shërohet nga Koronavirusi

Ylli i Boston Celtics, Marcus Smart, i cili testoi pozitiv për COVID-19 dy javë më parë, është shëruar plotësisht.“I lirë nga Koronavirus që nga dy ditë më parë. Shëruar nga...

Sondazh

Nothing found!