Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e cila do të kushtëzojë në vendin tonë …
Parashikimi sipas IGJEUM: RESHJET Sot (e mërkurë, dt.14) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë si…
Moti i kthjellët dhe i nxehte mbizoteron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites…
Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika, vendi ynë sot do të përfshihet…
Nga dita e sotme deri të martën Shqipëria do të përfshihet nga një valë të nxehti me temperatura të rralla…
I nxehti nga Saharaja është përqendruar në Europën Juglindore i cili po jep impakt në vendin duke sjellë temperatura shumë…
Në vend po ushtron ndikimin vala e të nxehtit që do të arrijë kulmin e saj gjatë së dielës dhe…
Sot, vendi jonë pritet të karakterizohet nga një mot i kthjellët dhe dhe me vranësirat të pakta përgjatë relieveve malorë…
Vendi vazhdon të jetë në ndikimin e masave ajrore të ngrohta. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se…
SHMU dha sot lajme të mira për të gjithë ata që kanë planifikuar pushimet për këtë javë, pasi do të…
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në vendin tonë do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. Moti për ditën e sotme parashikohet …
Moti i kthjellet dhe temperaturat e larta do të vijojnë në gadishullin Iberik si dhe rajonin e Mesdheut. Pjesa më…

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!