Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se  sot moti ditën e…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik  e cila do të sjellë qëndrueshmërinë e motit …
Sipas Meteo Alb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14…
Moti do të  jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës perëndimore ndërsa në zonat malore do të ketë prani të vranësirave ku…
Erërat e forta të pasdites së të dielës ia lanë vendin reshjeve të shiut, por sa do të zgjasë kjo…
Moti do të marrë një kthesë të papritur, duke filluar nga pasditja e sotme. Fundjava do të shoqërohet me reshje…
Një tjetër ditë e nxehtë na pret sot.Kohë ideale për pushime buzë detit. Moti i kthjellët do të dominojë në…
Moti për ditën e sotme do të  jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimore , ndërsa në juglindje  vranësirat do të…
Gadishull i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në ishujt Britanikë…
Kontinenti Evropian vazhdon të jetë në aktivitetin e Anticiklonit subtropikal i  cili po kushtëzon  territorin e Shqipërisë  mot të stabilizuar.…
Moti do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës perëndimore. Në  zonat malore vranësirat do të shfaqen të pakta deri mesatare…
Ditët me shi, edhe pse lokal në disa zonë, kanë përfunduar. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit nga…

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!