Presioni i lartë atmosferik  vazhdon të dominojë Europën verilindore e cila po jep impakt në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë…
Gadishulli i Ballkanit  vazhdon të dominohet nga zona me presion të lartë atmosferik e cila po mbajn qëndrueshmëri të kushteve…
Mbi kontinentin europian po vijojnë të ndikojnë vlerat e larta të presionit atmosferik dhe masat ajrore të qëndrueshme dhe të…
Këtë fillimviti, vendi ynë është i përfshirë nga acari dhe i ftohti polar me temperatura që shkojnë deri në minus…
Era sot ka arritur shpejtësi mbi 70 kilometra në orë në disa qytete të ultësirës perëndimore, përfshirë edhe Tiranën. Më…
Këto ditë të fundvitit do të jenë të acarta, duke bërë që temperaturat të pësojnë një rënie drastike. Ndonëse moti…
Ditën e sotme priten priten reshje të dobëta në qarkun Kukës dhe lokale të dobëta në qarqet Shkodër, Dibër, Lezhë,…
  Moti për Krishtlindje nuk premton shumë. Në zonat malore priten reshje dëbore, ndërsa pjesa tjetër e vendit me vranësira…
E dielë, 22 dhjetor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET   Nesër (e…
Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime dhe vranësira, të cilat më të dukshme do të jenë…
Moti sot parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Në mbrëmje, vranësirat vijnë në shtim deri në të dendura në pjesën…
Sipas MeteoAlb, vendi ynë gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Por duke filluar nga mesdita…

Lajmet e fundit

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Aktualitet

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Shtyhet për të dhjetën herë seanca në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për Arber Cekaj, Donaldo Lushaj, Armand Pezaku. Të pandehurit akuzohen për trafikun e 613 kilogram kokaine të...

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

Sondazh

Nothing found!