Sekretari i “veteranëve”, hetues i Sigurimit

Tuesday, 03 Mars 2020 16:43
Kolazh me dokumente për odise porodinin Kolazh me dokumente për odise porodinin

Kapardisen sot sikur çoç luftë kanë bërë. Duan vazhdimisht privilegje, pensione, etj. Promovojnë luftën e klasave vazhdimisht. Sipas porosisë së partisë organizojnë propagandën monumentale për të mbajtur gjallë të keqen komuniste të Shqipërisë, regjimin më kriminal e terrorist që ka njohur ndonjëherë vendi. Kanë hyrë nëpër shkolla të mesme tani sepse edhe në pleqëri nuk mund të rrinë pa lëshuar helm. Por në fakt e fshehin çfarë kanë qenë gjatë diktaturës.

Në fakt kanë qenë persekutorë që mbrojnë krimet e regjimit të djeshëm komunist. Organizata e “veteranëve” është vetëm kamuflimi i veprimtarisë enveriste të këtij grupimi. Në foto është odise porodini, sekretar i përgjithshëm i organizatës së “veteranëve”. Në fakt këta e meritojnë të quhen “veteranët e punëve të brendshme” se nazistë vetëm nëpër filmat e kinostudios kanë parë (dhe nga gjermani i filmit kanë frikë). Karriera e tij: në vitet 1951-1956 ka qenë hetues në Gjirokastër; më 1957-1961 hetues në degën e hetuesisë së Drejtorisë së Sigurimit të Shtetit. Më 1963-1969 hetues e kryehetues në DPB Korçë. Më 1974-1982 zëvendëskryetar dege në Drejtorinë e Hetuesisë në MPB dhe më 1982-1983 hetues në DPB Tiranë. Prej vitit 1983, për këtë veprimtari që vetëm njerëzore nuk është, i rëndon buxhetit të shtetit.

2 komente

  • Përgjigju JanBrura

    Viagra For Men Cialis Venta Cialis Espana cheapest cialis 20mg Propecia Customer Reviews Thinning Hair

    Saturday, 14 Mars 2020 16:34 komentuar nga JanBrura
  • Përgjigju fatos

    qelbesira te pa ndreqeshme, zagare te Enverit, kriminele qe demokracia nuk u a preu koken prandaj livadhisin qent e kuq te sigurimit. mallkuar qofshin katu dhe ne ferr ku e kane vendin.

    Tuesday, 03 Mars 2020 17:39 komentuar nga fatos

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!