Drejtori dhe ente të shtetit shqiptar në vitin 1937

E mërkurë, 21 October 2020 15:38

Më poshtë është një listë e drejtorive dhe enteve të shtetit shqiptar së bashku me titullarët e tyre në vitin 1937.

 

Drejtoria e Përgjithshme e Postë Telegrafëve

-Sadik Tirana-zëvendësisht drejtor

-Ihsan Leskoviku-inspektor

-Gjon Bonati-kryesekretar

-Ndoc Leka-shef i Llogarisë

-Ndoc Leka-zëvendësisht shef i Seksionit të Postës

-Mahmur Basha-sekretar i parë

-Stefan Plumbi-shef i Seksionit të Telegrafit

-Matei Shata-sekretar i parë

-Mark Beni-drejtor i Postës

-Sali Pilku-drejtor i Telegrafit

Drejtoria e Reformës Agrare

-Izet Dibra-zëvendësisht drejtor

-Shefki Selenica-kryesekretar

-Ing.Goedet-shef i Seksionit Teknik

-Selim Zyma-sekretar në Seksionin Teknik

-R.Begolli-sekretar i Seksionit të Emigracionit

Kryqi i Kuq Shqiptar

Kryetare nderi: Princesha Senije

Drejtor i përgjithshëm: (zëvendësisht) Haxhi Shkoza

Sekretar i përgjithshëm: Jonuz Tafilaj

Sekretar: Arqile Llambrini

Seksioni i lotarisë: Naxhi Xhemalçe

Enti Kombëtar i Turizmit (formuar në vitin 1937 në varësi të MPB-së)

Inspektor: Avni Delvina

Kryesekretar: Rexhai Kosturi

Klubi Turistik Automobilistik Mbretëror (KTAM) (formuar në vitin 1933 nën kujdesin e Princeshës Maxhide)

Kryetar: Ajet Libohova (zgjedhur në vitin 1936)

Nënkryetar: Ferit Vokopola

Sekretar i përhershëm: Spiro Disho

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...