Arratisja e 6 ushtarëve nga posta e Vidohovës

E mërkurë, 20 Janar 2021 15:09

Posta e Vidohovës në Korçë, e cila u bë e njohur për luftimet e vitit 1949, të cilat regjimi komunist i quante “provokacione”, por që në fakt ishin goditje e bazave të komunistëve grekë nga forcat qeveritare greke, në vitin 1951 ka regjistruar një rekord të paparë, arratisjen e 6 ushtarëve të saj. Ngjarja raportohet e ndodhur më 3.7.1951 dhe raportohet në arratisjet e kësaj dite në shkallë vend.

71 komente

 • Përgjigju NbmoHoolo

  cialis with daproxene http://buycialisxz.com/ cheap cialis 40 mg

  Saturday, 27 February 2021 03:48 komentuar nga NbmoHoolo
 • Përgjigju FbsgHoolo

  cialis mit paypal bezahlen http://llecialisjaw.com/ cialis no persription

  E mërkurë, 17 February 2021 21:05 komentuar nga FbsgHoolo
 • Përgjigju Kvaxdave

  navy relief payday loan payday advance belleville mi how many payday loans can you have in alabama

  E mërkurë, 17 February 2021 04:57 komentuar nga Kvaxdave
 • Përgjigju NbnhHoolo

  sildenafil 25 mg tablet price http://vigedon.com/ where to buy viagra over the counter

  Hënë, 15 February 2021 16:18 komentuar nga NbnhHoolo
 • Përgjigju JbnvFlova

  bad credit payday loans direct lenders uk payday loan servicing software $200 payday loan direct lender

  Premte, 12 February 2021 21:16 komentuar nga JbnvFlova
 • Përgjigju JbnvFlova

  are internet payday loans safe hard money loan ga quincy il payday loan

  Premte, 12 February 2021 15:51 komentuar nga JbnvFlova
 • Përgjigju AhbzQuess

  best online direct lender payday loans cash advance president choice mastercard cash loan paperless

  Premte, 12 February 2021 07:08 komentuar nga AhbzQuess
 • Përgjigju FbsgHoolo

  brand cialis http://llecialisjaw.com/ cialis [canada]

  Premte, 12 February 2021 01:18 komentuar nga FbsgHoolo
 • Përgjigju JbbnQuess

  can i split my cialis pill cialis 20mg testbericht cialis viagra controindicazioni

  E mërkurë, 10 February 2021 23:11 komentuar nga JbbnQuess
 • Përgjigju JbbnQuess

  cialis stomach acid cialisВ® lilly tadalafil get rid of headache from cialis

  E mërkurë, 10 February 2021 20:29 komentuar nga JbbnQuess

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

Politikë

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

  Përfshirja e shefes së Infektivit Najada Como në listat për deputete të Partisë Socialiste, ka sjellë reagime të shumë. E mes këtyre reagimeve është dhe ai i ish-deputetit të Partisë Demokratike...

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

Kronikë

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

  Një oficer i burgut të Peqinit ka humbur jetën në aksidentin tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë. Tre automjete u përfshinë në aksident, duke u përplasur kokë më...