Deputetët që kanë çelur punimet e 10 legjislaturave të fundit

E Enjte, 09 September 2021 20:49
 
Në historinë e periudhës paskomuniste, zgjedhjet e këtij viti ishin të dhjetat. Në mbledhjet e çara të çdo legjislature punimet i ka çelur një ndër 10 deputetët më të vjetër. Në 30 vjetët e fundit, deputetët që kanë çelur punimet, sipas moshës përkatëse janë këta të mëposhtmit:
 
-15 prill 1991, Adil Çarçani, 69
-6 prill 1992, Pjetër Arbnori, 57 vjeç
-1 korrik 1996, Sabri Godo, 67 vjeç
-23 korrik 1997, Dritëro Agolli, 66 vjeç
-3 shtator 2001, Servet Pëllumbi, 65 vjeç
-2 shtator 2005, Lufter Xhuveli, 64 vjeç
-7 shtator 2009, Fatos Beja, 61 vjeç
-9 shtator 2013, Namik Dokle, 67
-9 shtator 2017, Besnik Baraj, 61
-10 shtator 2021, Luljeta Bozo, 78 vjeç

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...