Kush ka harruar, këto foto i përkatësin veprimeve të huliganëve të Partisë Socialiste që nën urdhrat e Edi Ramës dogjën…
Në foto është zëvendësdrejtori i Drejtorisë së Policisë së Tiranës, Gjergj Jorgo. Është i gjakosur nga dhuna e militantëve socialistë…
Nga Kastriot Dervishi Sa herë kujtoni ato parullat komuniste për bashkim “pa dallim feje, krahine e ideje”, lexoni letrat e…
Nga Kastriot Dervishi Në shtator 1943, në Shqipëri nisi edhe zyrtarisht lufta civile. Rastet sporadike, ia lanë radhën një lufte…
Nga Gazmend Bakiu Aleksandër Hobdari (1888-1963) lindi në qytetin e Tiranës. Pasi kreu shkollën fillore në Tiranë, dhe gjimnazin në…
Nga Kastriot Dervishi Vazhdimisht komunistët marrin poza krenarie e hiqen si antifashistë. Pavarësisht se regjimi i tyre i kaloi njëmijë…
Nga Kastriot Dervishi Në shkurt (sipas Ramadan Çitakut) ose mars (sipas Dushan Mugoshës) 1944 një oficer gjerman ka ardhur në…
Nga Kastriot Dervishi Komunistët nuk janë të sinqertë në festimet që bëjnë me rastin e ardhjes në pushtet dhe vrasjes…
Nga Fritz RADOVANI RRMAJI, SHKODER – RA MURI ATEIST I 1967… Me 4 maji 1958 Futbollisti i “Vllaznisë” së Shkodres,…
Nga Ilir Ikonomi Sa herë afrohet 28 nëntori, më vijnë në mend peripecitë e udhëtimit të çuditshëm të Ismail Qemalit…
Nga Kastriot Dervishi Në listën e çamëve që kanë vuajtur më shumë në regjimin internacionalist dhe antikombëtar të Enver Hoxhës,…
Nga Kastriot Dervishi Gjatë ditëve që po luftonin për të kontrolluar kryeqytetin, në bazë të listave të vdekjes që kishte…

Lajmet e fundit

SPAK publikon emrat e 17 anëtarëve të grupit kriminal, trafikonin qytetarë drejt SHBA-së, Kanadasë e Anglisë me viza false

Aktualitet

SPAK publikon emrat e 17 anëtarëve të grupit kriminal, trafikonin qytetarë drejt SHBA-së, Kanadasë e Anglisë me viza false

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka regjistruar procedimin penal ndaj një grupi personash, të cilët akuzohen për vepratn penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose...

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Politikë

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Presidentja e Komisionit Europian i ka kërkuar falje Italisë pasi jo të gjitha vendet e BE kanë menduar më parë për të ndihmuar vatrën e nxehtë të koronavirusit në kontinent. Italia...

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!