Lajmet e fundit

Kapen 27 klandestinë nga Iraku në Fier

Aktualitet

Kapen 27 klandestinë nga Iraku në Fier

Policia e Fierit ka kapur 27 shtetas irakian të cilët kishin hyrë në Republikën e Shqipërisë në mënyrë të paligjshme. Policia thotë se në pranga u vu drejtuesi i automjetit, S.P...

RENEA aksion në Gjirokastër, arrestohet i kërkuari për vrasje

Aktualitet

RENEA aksion në Gjirokastër, arrestohet i kërkuari për vrasje

Forcat RENEA dhe efektivë nga drejtoria vendore kanë ndërmarrë një aksion sot në Gjirokastër duke prangosur një person me rrezikshmëri të lartë, i akuzuar për një vrasje, ngjarje kjo e...

E mahnitshme, xhudistja shqiptare siguron medaljen e argjendtë, synon të artën

Bota Shqiptare

E mahnitshme, xhudistja shqiptare siguron medaljen e argjendtë, synon të artën

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur të kualifikohet në finale në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës.  Rrugëtimin në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!