Kapet njeriu i 705 kg kanabis/ Ja emri

Diel, 11 August 2019 18:56

Policia greke bën publike emrin e shqiptarit të shumëkërkuar të kapur dje në pikën kufitare të Kapshticës nga pala greke.

Ai është Markelian D., 28 vjeç, ndaj të cili është lëshuar një urdhër-arresti nga Prokuroria e Krimeve të Rënda Tiranë.

Ai akuzohet si bashkëpunëtor në tentativën e trafikimit nga Durrësi në Itali e më pas Holandë të 705 kg kanabis, kapur në 6 qershor 2017 në Portin e Durrësit në një kamion me kastravecë të ngarkuar në Lushnjë, ku u arrestua shoferi maqedonas Kiril Filev, 32 vjeç nga Maqedonia e Veriut dhe u shpallën në kërkim 3 shtetas.

Prokuroria greke ka nisur procedurat për ekstradimin e tij drejt Shqipërisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Lifestyle

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Në shtator të këtij viti, këngëtarja Dafina Duti tregoi për here të parë se ishte në pritje të ëmbël. Këngëtarja u shpreh e emocionuar se nga martesa e saj e...

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Politikë

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet për një dokument të përgatitur nga 9 vende të BE për procesin e zgjerimit si një alternativë ndaj dokumentit francez të dalë më herë. Ndërkohë...

Rrëfimi prekës i babait: Xhesika sikur e kishte ndjerë vdekjen nga tërmeti

Aktualitet

Rrëfimi prekës i babait: Xhesika sikur e kishte ndjerë vdekjen nga tërmeti

Lëkundjet e errëta të 26 nëntorit zgjuan njerëzit nga gjumi. Frika, nxori jashtë shtëpive mes mijëra shqiptarëve edhe Xhesika Biqikun. Teksa dilte, në terr tullat e pallatit goditën në kokë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!