Të shtëna me armë zjarri në Holandë, tre persona të vdekur dhe një tjetër në gjendje kritike për jetën

Hënë, 09 September 2019 21:20

Tre persona kanë humbur jetën pasditen e së hënës në një incident me armë të ndodhur në një banesë në qytetin Dordreht të Holandës. Lajmin e bëjnë të ditur mediat lokale, sipas të cilave vendi ku ka ndodhur ngjarja ndodhet pranë një shkolle fillore. Dinamika e ngjarjes është e paqartë, por kryebashkiaku i qytetit, Vuter Kolf e ka cilësuar episodin si “shumë të rëndë” dhe është nisur drejt vendngjarjes. Ndërkohë, mediat vendase raportojnë se mes viktimave janë edhe dy fëmijë. Zona ku janë verifikuar të shtënat është izoluar nga policia, ndërsa në vendngjarje ndodhen edhe shumë auto-ambulanca.

Modifikuar më Hënë, 09 September 2019 21:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Insigne, videomesazh fëmijës-tifoz të Napolit që u përlot: “Do kthehesh të buzëqeshësh”

Sport

Insigne, videomesazh fëmijës-tifoz të Napolit që u përlot: “Do kthehesh të buzëqeshësh”

Të shtunën në mbrëmje Napoli pësoi humbjen e katërt në pesë ndeshjet e fundit, me skuadrën e Gattuso që u rrëzua në goditjet e Chiesa e Vlahovic. Imazhi simbol i...

Almeda Abazi përlotet në emision teksa flet për të birin

Aktualitet

Almeda Abazi përlotet në emision teksa flet për të birin

Almeda Abazi, ishte e ftuar së fundmi në një emision në kanalin turk “Kanal D”. Ndër të tjera, ajo ka folur për ndërhyrjen që iu desh t’i nënshtrohej i vogli i...

Integrimi në BE, nuk mund të bëhet realitet pa garantuar kushtet e komuniteteve në vend

Aktualitet

Integrimi në BE, nuk mund të bëhet realitet pa garantuar kushtet e komuniteteve në vend

Nga Rivelino Çuno Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian, nuk mund të bëhet realitet pa garantuar kushtet e komuniteteve në vend. A mund të ndodh kjo pa Europianizuar? Si të bëhemi pjesë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!