Michelle Obama ju jep pesë këshilla për një jetë të shëndetshme

E mërkurë, 25 September 2019 19:18

Michelle Obama është mjaft e kujdesshme përsa i përket zgjedhjes së ushqimit. Në daljet televizive e shohim të kuruar dhe me një trup në formë, por kush qëndron pas kësaj? Me siguri jetesa e shëndetshme dhe ushqimet që ajo zgjedh me kujdes të konsumojë.

Në Instagram ajo jep vazhdimisht këshilla për një jetë të shëndetshme, ku shpesh shihet edhe duke u stërvitur.

Ndër pesë këshillat që Zonja e Parë më shpesh thekson janë:

Ha sa më shumë fruta dhe perime

Siç e dimë janë nga ushqimet më të shëndetshme dhe për të mbajtur trupin në formë.

Gatuaj më shumë në shtëpi

Kjo është mënyra edhe për të bërë ekonomi edhe për t’u thënë ‘jo’ fast-foodeve.

Pi shumë ujë

E dimë të gjithë që na ndihmon të hidratohemi dhe të ndjejmë më pak uri.

Merru me aktivitete të reja

Mënyrë e mirë për të qëndruar aktivë.

Bëj ndryshime të shëndetshme së bashku me familjen

Kjo mund të na motivojë më shumë, pasi ‘puna në grup’ është më tepër efektive.

Tani mos prisni gjatë, por filloni t’i zbatoni…

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!