Stuhia godet Francën

Tuesday, 05 November 2019 08:38

Një valë e re shirash dhe erërash të forta si pasojë e stuhisë “Ameli” kanë goditur Francën juglindore. Gjatë kësaj stuhie, deti është trazuar, kanë fryrë erëra me më shumë se 160 km/h shpejtësi si dhe rrugë të zëna me pemë të rrëzuara.

 “Ameli” është stuhia e parë e vjeshtës që ka goditur bregun e Atlantikut nga mëngjesi i së dielës pa shkaktuar viktima deri më tani, por që ka lënë pa energji elektrike 140 mijë shtëpi.

Deri tani shërbimet e shpëtimit kanë raportuar vetëm tre lëndime të vogla – duke përfshirë një të shtrirë në spital – në departamentin e Pyrénées-Atlantiques, kryesisht për shkak të rënies së degëve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

Politikë

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

  Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar disa foto ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në takimet më të fundit të tij shfaqet pa maskë dhe nuk mban distancim social. Vasili...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!