Video/Kryebashkiakja u tërhoq zvarrë në mes të qytetit, i prenë flokët dhe e lyen me bojë të kuqe

E Enjte, 07 November 2019 19:35

Kryebashkiakja e një qyteti të vogël në Bolivi është sulmuar nga protestuesit e opozitës, të cilët e tërhoqën atë nëpër rrugë, e lyen me bojë të kuqe dhe i prenë me forcë flokët.

Patricia Arce e partisë qeverisëse Mas u dorëzua në polici në Vinto pas disa orësh.

Kjo ngjarje ndodhi një seri përplasjesh të dhunshme midis mbështetësve të qeverisë dhe kundërshtarëve, pas zgjedhjeve të diskutueshme presidenciale.

Të paktën tre persona kanë vdekur deri më tani.

Një grup protestuesish kundër qeverisë bllokuan një urë në Vinto, një qytet i vogël në provincën Cochabamba në Bolivinë qendrore, si pjesë e demonstratave të tyre të vazhdueshme pas zgjedhjeve presidenciale në 20 tetor.

Protestuesit fajësuan kryebashkiaken Arce atë për vdekjen e dy protestuesve.

Në mes të britmave “vrasëse, vrasëse”, burra të maskuar e tërhoqën zvarrë nëpër rrugët drejt urës. Atje, ata e bënë të gjunjëzohej, i prenë flokët dhe e lyen me bojë të kuqe. Ata gjithashtu e detyruan atë të nënshkruajë një letër dorëheqjeje.

Arce u dorëzua përfundimisht në polici, e më pas e çuan në një qendër lokale shëndetësore.

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së...

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Bota Shqiptare

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Një studim i misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, vë në pah se 54 për qind e grave të anketuara në Kosovë, thonë se që nga mosha...

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Show-biz

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Rita Ora duket ka vendosur të bëjë pak pushim nga muzika sepse është sëmurë dhe duhet të kujdeset për veten. Këtë e ka bërë të ditur me anë të një njoftimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!