Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

Hënë, 09 December 2019 22:08

Një përdhunues serial është dënuar me 33 burgime të përjetshme.

Joseph McCann përdhunoi mbi 11 gra dhe fëmijë në të gjithë Anglinë.

Viktimat e përdhunimit të Joseph McCann ishin të moshës 11 deri në 71 vjeç. Mes tyre ishin tre gra që u rrëmbyen në rrugë nën kërcënimin e thikës dhe u përdhunuan vazhdimisht nga Joseph.

Ai u shpall fajtor për 37 vepra penale në Bailey Old të Premten.

Gjyqtari Edis tha se McCann është kërcënim për fëmijët dhe një pedofil.

Gjykatësi e përshkroi atë si një psikopat klasik dhe bëri thirrje për një hetim të pavarur dhe sistematik se pse sistemi nuk arriti të mbrojë viktimat e McCann.

Sulmet seksuale të 34-vjeçarit filluan në muajin prill në Watford dhe më pas në qytetet e tjera si Londër, Greater Manchester dhe Cheshire për një periudhë dy-javore.

Ai ka të drejtë të apelojë vendimin pas 30 vitesh burg.

Seria e përdhunimeve

Më 21 Prill, McCann rrëmbeu një 21-vjeçare nën kërcëimin e thikës, ndërsa ajo po kthehej në shtëpi nga një klub nate në Ëatford dhe e çoi në një shtëpi, ku e përdhunoi.

Katër ditë më vonë, një 25-vjeçare u rrëmbye ndërsa po shkonte në shtëpi në Walthamstow, menjëherë pas mesnatës.

Ajo u përdhunua në mënyrë të përsëritur, në disa vendndodhje të ndryshme brenda 14 orëve.

Më vonë në të njëjtën ditë, ai rrëmbeu 21-vjeçare së bashku me motrën e saj në Edgware, në veri të Londrës, ndërsa po shëtisnin përgjatë rrugës.

Motrat arritën të shpëtonin kur shkuan në dhomën e hotelit të McCann në Watford dhe e goditën me një shishe vodka para se të largoheshin për të kërkuar ndihmë.

Në orët e para të mëngjesit të 5 majit, McCann shkoi në shtëpinë e një gruaje që e takoi në një bar në Greater Manchester.

Ai e lidhi në një shtrat dhe ngacmoi djalin e saj 11-vjeçar dhe vajzën 17-vjeçare, duke u thënë: "Ju do shkoni në Evropë nesër, jeni të mitë.”

Vajza, e cila tha se kishte frikë mos bëhej skllave seksi, arriti të shpëtonte duke u hedhur lakuriq nga dritarja dhe njoftoi policinë.

McCann rrëmbeu dhe përdhunoi edhe një grua 71-vjeçare si edhe sulmoi seksualisht një 13-vjeçare që e rrëmbeu në rrugë.

Më 5 maj, McCann rrëmbeu edhe dy vajza 14-vjeçare pasi kërcënoi se do t'i therte me hanxhar. Ai u arrestua nga policia më 6 maj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!