Princi Charles i Anglisë preket nga koronavirusi

E mërkurë, 25 Mars 2020 12:12

Princi Charles i Anglisë është prekur nga koronavirusi. 72-vjeçari është në vetëizolim në kështjellën e tij në Skoci bashkë me të shoqen, Camilla.
Kjo e fundit nuk është prekur nga virusi.
Mësohet se gjendja e princit është e mirë.
Mbreti i ardhshëm i Anglisë u sëmur pasi ishte takuar ditë më parë me princin Albert të Monakos. Edhe ai rezultoi i prekur nga koronavirusi.
Koronavirusi ka vrarë 422 persona deri më tani në Britaninë e Madhe.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çka na pret pas epidemisë?...

Aktualitet

Çka na pret pas epidemisë?...

Nga Skënder MULLIQI E para e mirë ndoshta pas gjithe këtyre marifeteve nga politikat mbrapshta, dhe nga epidemia , që ka mundësi të tërheqë vëmendjen , është “pushimi” i hajnive .Garda...

U infektua me koronavirus/ Drejtori i Urgjencës flet nga karantina: Shpresoj që përgjigja e tamponit të dalë…

Aktualitet

U infektua me koronavirus/ Drejtori i Urgjencës flet nga karantina: Shpresoj që përgjigja e tamponit të dalë…

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, që u infektua nga Covid 19, njofton se është në gjendje të mirë shëndetësore. Me një shënim në facebook, Brataj shprehet se është gati për...

Fitojnë betejën me Covid 19, shërohen dy infermiere

Aktualitet

Fitojnë betejën me Covid 19, shërohen dy infermiere

Ka shkuar në 15 numri i personelit mjekësor të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë. Ministrja Ogerta Manastirliu përmes një postim në Facebook, shkruan se dy infermierë ja kanë dalë me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!