Koronavirusi/Numërohen mbi 1,5 milionë të infektuar në të gjithë botën, mbi 88 mijë viktima

E Enjte, 09 Prill 2020 08:48

Shifra e viktimave dhe të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën sa vjen dhe rritet, por kurba tashmë paraqitet më e stabilizuar.
Deri tani, në mbarë globin, regjistrohen si të infektuar me Covid-19, 1 518 783 persona.
Po ashtu, deri në këto momente, nga virusi kanë ndërruar jetë 88 505 njerëz.
Ndërsa, janë shëruar tashmë nga Covid-19, 330 590 vetë.
Shtetet e Bashkuara mbajnë rekord të personave të infektuar me koronavirus, me 435 128 të tillë dhe ka 14 795 viktima si pasojë e virusit.
Më pas për nga numri i të infektuarve me Covid-19, vjen Spanja (148 220 persona), Italia (139 422), Gjermania, Franca, Kina, Irani, Britania e Madhe, Turqia etj.
Në Shqipëri deri tashmë janë 400 të infektuar me koronavirus, e regjistrohen 22 viktima nga Covid-19.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!