Koronavirusi arrin 4.8 milionë të infektuar në gjithë botën.

Tuesday, 19 May 2020 08:46

Koronavirusi tashmë shënon 4.8 milionë të infektuar në gjithë botën nga të cilët 318 mijë kanë vdekur kurse 1 milion e 787 mijë janë shëruar.
Bie në sy se Brazili, qendra e infektimeve me COVID-19 në Amerikën Latine ka kaluar edhe Britaninë sa i përket rasteve dhe tashmë është vendi i 3-të më i prekur pas SHBA dhe Rusisë.
255 mijë e 368 të infektuar me COVID-19 ka Brazili, por numri i viktimave është 16 mijë e 586. Kurse Rusia që qëndron sipër Brazilit ka 2 mijë e 722 viktima.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!