Greqia tronditet nga tërmeti 6,2 ballë në Mesdhe, lëkundje edhe në jug të Shqipërisë

E Enjte, 21 May 2020 08:37

 

Një tërmet ka goditur brigjet e Greqisë në orët e para të ditës së sotme. Banorët në Athinë raportuan se e ndien se si tërmeti tronditi qytetin për disa sekonda.

Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC) tha se tërmeti ra rreth 150 milje në jug-perëndim të Gargalianoi
Një mesazh në Tëiterr nga EMSC thoshte: "Tërmeti me magnitudë 6.2 godet 260 km në jugperëndim të Greqisë 19 minuta më parë.
Menjëherë pas tërmetit, banorët nxituan të kontrollonin dhe të shkruanin ë faqen e internetit të EMSC për atë që përjetuan
Njëri shkroi: "Dyert dhe ekrani i kompjuterit lëvizën pak, jo shumë nga lëkundjet.
Një tjetër tha: "Isha në gjumë, më zgjoi".
Tërmeti kishte fillimisht një madhësi paraprake prej 4.8 ballë që u pasur nga një e dytë prej 4.1.

 

1 / 1

Modifikuar më E Enjte, 21 May 2020 10:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Globi

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Presidenti Recepp Tayip Erdogan njoftoi të mërkurën se Turqia do të miratojë rregullore për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për mbylljen e tyre. Presidenti tha se është i vendosur...

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!