“Vallëzimi i avionëve spiun turq në Egje“/ Greqia: Hyjnë e dalin sa herë duan nga qielli ynë

E Enjte, 26 Prill 2018 22:12

Kohët e fundit janë shtuar shumë tensionet mes Greqisë dhe Turqisë, ku problemi kryesor lidhet me mbajtjen në burg të dy ushtarëve grekë të arrestuar dy muaj më parë në kufi.

Arrestimi pasoi me fërkime në kufirin detar ku ahpesh anijet dhe avionët respektiv rivalizojnë njeri-tjetrin.

Përmes një shkrimi me titull: “Vallëzimi i avionëve spiun turq në Egje“, portali i profilizuar për lajmet mbi ushtrinë, onalert.gr shkruan se gjatë ditëve të fundit, avionët turq kanë hyrë dhe kanë dalë si ua ka dashur qejfi në hapësirën ajrore greke në Egje.

“Numri i shkeljeve tani ka kaluar në tregues dyshifror”, shkruan portali në fjalë.

Greqia dhe Turqia kanë probleme për shkak të ishujve në Egje, gjë e cila sjell shpesh tensione mes dy vendeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

Kulturë

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

TREGIME TË MOSHËS SË RINISË – Mbresa nga libri ” I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko- PROMOTED CONTENT     Nga Fuat Memelli Boston-SHBA Kisha lexuar plot shkrime të Shefqet Mekos, qysh kur ai hyri...

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Aktualitet

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Pesë kuzhinierë shqiptarë do të gatuajnë në San Martino për familjet e prekura nga tërmeti. Nisma pritet të ndërmerret nga data 26 deri në 31 Janar në restorantin San Giminiano.  Mediat...

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Aktualitet

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Një autobus që kryente shërbimin urban në Tiranë ka marrë flakë në orët e pasdites. Autobusi mësohet se i përkiste linjës Kamzë-Tiranë.     Urbani ka marrë flakën në pjesën e pasme të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!