Vajza 14-vjeçare vdes gjatë lindjes së fëmijës

Premte, 06 Prill 2018 13:23
Protesta në Paraguaji ku aborti është i paligjshëm Protesta në Paraguaji ku aborti është i paligjshëm

Një vajzë 14-vjeçare, viktimë e përdhunimit ka vdekur gjatë lindjes së fëmijës.

Ngjarja ka ndodhur në Paraguaji, ku abortimi është i paligjshëm nëse shtatzënia nuk përbën kërcënim për jetën e gruas.

Mjekët janë shprehur se vajza ka bërë lindje çezariane pasi ka pasur komplikacione në frymëmarrje.

Gjatë operacionit, ajo ka pësuar tre arreste kardiake dhe si pasojë nuk ka mundur të mbijetojë.

Fëmija është gjallë dhe ndodhet në spitalin Kombëtar të Itaugua.

Drejtori i spitalit Hernan Martinez u tha gazetarëve se vajza ishte shtruar në spital 20 ditë para se të sillte në jetë fëmijën.

"Trupi i një të miture nuk është i përgatitur për një shtatëzani", është shprehur ai.

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 13:37

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

Politikë

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli nga Mirdita edhe në lidhje me vizitën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Vetë Berisha e bojkotoi fjalimin e Erdogan në Kuvend, për shkak...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...