Vendimi i vitit 1697 i Parlamenti Britanik kishte caktuar 1.2 milionë sterlina në vit për familjen mbretërore, si fond në…
Kryeministrja britanike, Theresa May, ka sfiduar shkencëtarët për të zbuluar kurën për diagnostikimin e kancerit, për të krijuar makina shpenzime…
Mike Pompeo, në daljen e tij të parë si Sekretar Shtetit, duke folur në “Heritage Foundation” se SHBA do të ndërmarrë…
Një alpinist japonez ka vdekur gjatë përpjekjes së tij për të arritur majën e malit Everest. Nobukazu Kuriki, 35 vjeç,…
“Kanë qenë 80 ditë në të cilat ia vleu të merrej kohë sepse se më në fund ka lindur Republika…
Përfaqësuesit e Facebook-ut dhe zyrtarët e Bashkimit Evropian vazhduan të dielën të negocionin nëse themeluesi i kompanisë, Mark Zuckerberg, duhet…
Autoritete turke kanë ndaluar këtë  javë 4 564 emigrantë, të cilët nëpërmjet kufirit kërkonin që të hynin në mënyrë klandestine…
Plot 106 kapsula kokaine janë hequr nga stomaku i një gruaje, e cila dyshohej se po tentonte të kontrabandonte drogën…
Zyrtarët e emigracionit në Bremen të Gjermanisë dyshohet se janë duke kërkuar para në këmbim të përmirësimit të aplikimeve të…
Qeveria e Spanjës pranoi sot kompetencat e udhëheqësit të sapo zgjedhur katalanas Quim Torra, por refuzoi të pranojë qeverinë e…
Është ndarë nga jeta ish-presidentja e Parlamentit Europian, Nicole Fontaine , e cila njihet edhe si një mike e mirë…
Policia indiane ka thënë se ka larguar me sukes nga stomaku i një gruaje 106 kapsula të kokainës, e cila…

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!