Sekretari i Shtetit Mike Pompeo dhe Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu ritheksuan përkushtimin e tyre ndaj trajtimit të shqetësimeve…
NATO ka nisur një stërvitje masive në kufijtë e asaj që konsiderohet rreziku më i madh, Rusisë. Aleanca ka nisur…
Presidenti Trump thotë se studiuesit ligjorë kanë konfirmuar se ai ka "të drejtën absolute për të falur" veten, por e…
Gazetari ukrainas, Roman Sushchenko është dënuar me 12 vjet burg nga Rusia pasi është shpallur fajtor për spiunim. Sushchenko, korrespondent…
Masakrohen qindra balena, shumë prej të tyre shtatzëna. Ky është bilanci tragjik i sezonit të fundit të gjuetisë japoneze në…
Të paktën shtatë veta humbën jetën dhe nëntë u plagosën nga sulm vetëvrasës më bombë në Kabul, afër një tubimi…
500 tërmete janë regjistruar brenda 24 orëve në rajonin e vullkanit Kilauea në Hawai të Shteteve të Bashkuara të Amerikës…
Arabia Saudite ka filluar sot shpërndarjen e patentave për gratë, tre javë pas hyrjes në fuqi të dekretit mbretëror që…
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump thotë se studiuesit ligjorë kanë konfirmuar se ai ka “të drejtën absolute për të falur”…
“Më duket se ekziston një marrëveshje për fillimin e taksës së sheshtë mbi të ardhurat e biznesit duke filluar nga…
Një baba është treguar i pamëshirshëm, teksa ka dhunuar, torturuar dhe pastaj vrarë djalin e mitur. E për këtë, ai…
Të paktën 5 persona u qëlluan me armë gjatë kohës kur po shikonin një ndeshje futbolli në Dallas të Shteteve…

Lajmet e fundit

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Aktualitet

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Mbi 4 900 operatorë nga rreth 600 spitale të mjekësisë tradicionale kineze, të shpërndarë në të gjithë vendin, kanë mbërritur në Hubei për të ndihmuar në kontrollin e epidemisë së...

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Aktualitet

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Ministria e Shëndetësisë thekson se nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa i bën thirrje  personave që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Aktualitet

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322. Sipas “La Republica”, persona...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!