Tragjedia nga zjarri që përfshiu rrethinat e Athinës mund të shkaktojë zhvillime brenda qeverisë së kryeministrit Aleksis Tsipras. Që një…
Në prag të 50-vjetorit të pushtimit të Çekosllovakisë së atëhershme nga Pakti i Varshavës, një nga grupet që fuqishëm mbështet…
Gratë e ISIS dhe fëmijët e tyre të radikalizuar përbëjnë një kërcënim domethënës për Britaninë, teksa autoritetet po akuzohen se…
Kur kanë kaluar vetëm orë nga nisja e zjarreve në Athinë, që u kthyen në tragjedinë më të rëndë të…
Athina vijon të përjetojë një situatë apokaliptike pas zjarrit që përfshiu një pjesë të konsiderueshme të periferisë së qytetit.Deri më…
Greqia po kalon momente shumë të vështira. Në raportimin e fundit të mediave greke thuhet se numri i të vdekurve…
Në një video të publikuar nga mediat greke, tregohet çfarë ka mbetur pas zjarrit që shkrumboi çfarë gjeti përpara. Pamjet…
Nga shumë njerëz e marta mendohet si ditë tersi, e me energji negative, por kjo e martë, 24 korrik 2018,…
Historia ka të bëjë me Ivanin, por në fund të fundit, nuk është vetëm për të. Përkundrazi, është në lidhje…
Këto janë pamjet dramatike të filmuara mëngjesin e së martës nga ajri në zonat Rafinë dhe Mati në Greqi.  Videot…
Vala e të nxehtit nuk po jep shenja dorëzimi në Japoni. Të hënën, qyteti Kumagaja raportoi një temperaturë prej 41.1…
Mbi 50 persona kanë humbur jetën nga zjarri i nisur një ditë më parë në Athinë, rreth 150 kanë mbetur…

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!