Ju prezantojmë me marinarin që i ra përqark botës me pulën e tij

Premte, 24 May 2019 22:05

Ky është Guirec Soudée. Ai ishte vetëm 21 vjeç kur vendosi të eksploronte oqeanet me pulën e tij, Monique. Ai na tregon për udhëtimin e tij që zgjati më shumë se 5 vjet, gjatë së cilës ai udhëtoi më shumë se 83,000 km në bordin e jahtit të tij, Yvinec.

Guirec Soudée, një marinar vetëm 21-vjeç vendosi të ndërmarrë një udhëtim përreth botës me anijen e tij.

Për shoqëri zgjodhi një shok të çuditshëm, pulën e tij Monique.

Së bashku, ata vizituan Karaibet, Kanadanë, Shtetet e Bashkuara, kaluanKepin Horn dhe u ndalën në Afrikën e Jugut. Ata madje ndaluan dhe në Grenlandë. Në total, ata udhëtuan më shumë se 83,000 km.

Guirec, tani 26 vjeç, tregon se bashkë me Monique kanë ndarë rreziqet dhe gëzimet e këtij udhëtimi.

Ai gjithashtu botoi ditarin e tij dhe zbuloi fotot e udhëtimit të pabesueshëm me pulën e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

Politikë

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

KOSOVAKosova do të jetë me qeveri të re këtë javë e cila do të ketë për kryeministër Avdullah Hotin e LDK. LDK, AAK dhe Nisma presin vetëm aktgjykimin e plotë të...

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

Politikë

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

  Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka thënë, në një deklaratë për mediat pas tryezës që zgjati mbi 3 orë, u shpreh se, sot marrëveshja nuk u arrit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!